Zwierzyniecka, 7

Wt.-Sob. od 10:00 do 20:00

Laserowe usuwanie zmarszczek w Krakowie

Wraz z postępem nowoczesnych technologii pojawiło się w salonach kosmetologicznych wiele urządzeń, którym ciężko zdobyć zaufanie klientów. Część z nich, przekonana przez profesjonalistów, skorzystała z innowacyjnego zabiegu laserowego usuwania zmarszczek. Jest to procedura pozwalająca na bezpieczne odmłodzenie skóry bez użycia skalpela. Jak to możliwe? Czy usunięcie zmarszczek bez skutków ubocznych stało się realne? Dowiedz się!

Laserowe usuwanie zmarszczek – dlaczego jest bezpieczne?

Czy odmłodzenie skóry bez zabiegu chirurgicznego jest możliwe? Tak! Wszystko za sprawą pojawienia się w salonach kosmetologicznych laserów, przeznaczonych do leczenia i usuwania niedoskonałości skóry. Dzięki nim, specjaliści są w stanie zredukować drobne i głębokie zmarszczki, wyrównać koloryt skóry i jej teksturę oraz stymulować produkcję bardzo ważnych składników - elastyny i kolagenu. Lasery działają w głębokich warstwach skóry, umożliwiając przebudowę wielu jej warstw.
Skutki uboczne po zabiegu laserowego odmładzania twarzy są niewielkie i obejmują zaczerwienienie i łagodny dyskomfort, który znika po kilku dniach. Po zabiegu pacjent pozostaje w stałym kontakcie z salonem kosmetologicznym, jednak zazwyczaj interwencja specjalisty nie jest potrzebna. Skóra po zabiegu laserowym na twarz dość szybko dochodzi do siebie, jeżeli stosujesz się do zaleceń. Konieczne jest unikanie słońca, stosowanie filtrów UV i delikatnej pielęgnacji.
Jeżeli zdarzy się, że Twoja skóra będzie mocno zaczerwieniona, spuchnięta lub zacznie mocno się złuszczać, skonsultuj się ze specjalistą wykonującym zabieg fotoodmładzania twarzy. Takie skutki uboczne nie zdarzają się zbyt często, jednak trzeba mieć świadomość możliwości ich wystąpienia. Zazwyczaj wprowadzenie zaleceń specjalisty sprawia, że skóra szybko się regeneruje, a skutki uboczne szybko znikają.

Laserowe usuwanie zmarszczek – odpowiednia klinika i specjaliści

Wybór odpowiedniej kliniki kosmetologicznej jest kluczowe dla powodzenia zabiegów laseroterapii na twarz. Jeżeli zdarzy się, że trafisz na nieodpowiedniego specjalistę, możesz doświadczyć ciężkich skutków ubocznych, które mogą być trudne do naprawienia. Jeżeli chcesz wykonać zabieg laserowego usuwania zmarszczek, upewnij się, że wybierasz profesjonalne miejsce oraz ekspertów, którzy znają się na swojej specjalności.
Czym charakteryzuje się dobra klinika kosmetologiczna?

01.

Schludny wystrój - może ładny wygląd nie jest najważniejszy, ale stanowi cechę wielu renomowanych klinik kosmetologicznych.

02.

Dobre opinie klientów - zadowoleni klienci często chętnie dzielą się opiniami o swoich ulubionych specjalistach oraz miejscach wykonania zabiegów.

03.

Wykwalifikowany personel – odpowiednie osoby pozwolą Ci czuć się komfortowo w trakcie i po zabiegu odmładzania twarzy.

04.

Kompetentni specjaliści - dobry ekspert przeprowadzi zabieg w sposób profesjonalny, bezpieczny oraz bez poważnych skutków ubocznych, a efekty fotoodmładzania będą spektakularne.

05.

Nagrody i certyfikaty – renomowane kliniki często są nagradzane i doceniane.

06.

Czystość i dezynfekcja – to bardzo ważna kwestia, ponieważ ma wpływ na sterylność wykonywanych zabiegów usuwania zmarszczek laserem.

Jak znaleźć najlepszą klinikę w Krakowie?

/ 01.

Zapytaj przyjaciół i rodziny - jeżeli ktoś z Twojego otoczenia korzystał z laserowego usuwania zmarszczek lub innych zabiegów laserowych, na pewno chętnie podzieli się z Tobą swoimi doświadczeniami.

/ 02.

Przejrzyj opinie w internecie na temat wykonywanych zabiegów fotoodmładzania – w sieci można przeczytać wiele negatywnych i pozytywnych opinii na różne tematy. Jest to szczególnie przydatne, gdy szukasz miejsca do wykonania zabiegu kosmetologicznego.

/ 03.

Odwiedź kilka miejsc – przed ostatecznym wyborem warto odwiedzić kilka klinik, aby wybrać takie, w którym będziesz czuł się najpewniej.

Jeżeli będziesz przestrzegać powyższych zasad, możesz być pewnym, że trafisz w dobre miejsce i z dużym prawdopodobieństwem zabieg laserowego oczyszczania twarzy zostanie wykonany fachowo i z dbałością o każdy detal. Pamiętaj, aby w salonie kosmetologicznym nie bać się pytać o szczegóły zabiegu, ponieważ świadomość procedur i komfort pacjenta jest bardzo ważny.

Laserowe usuwanie zmarszczek – lasery o różnych właściwościach

Poszczególne urządzenia laserowe dostępne w salonach kosmetologicznych dość znacząco się od siebie różnią, co sprawia, że są stosowane w zwalczaniu różnych problemów skórnych. Każdy laser ma inną długość fali oraz moc.
Do laserowego odmładzania skóry specjaliści najczęściej stosują lasery frakcyjne oraz CO2. Dają one efekt zregenerowania głębokich warstw skóry. Pomagają w usunięciu zaawansowanych zmarszczek oraz głębokich załamań. Dzięki tym laserom, można także uzyskać efekt liftingu. Lasery erbowe są stosowane do mniej widocznych zmian, takich jak niewielkie linie i załamania. Eksperci często stosują je, aby odmłodzić skórę twarzy na całym obszarze.

Laserowe usuwanie zmarszczek – jak się przygotować?

Jeżeli marzysz o gładkiej i odmłodzonej skórze, warto przemyśleć wykonanie zabiegu fotoodmładzania w Warszawie lub w Krakowie. Nie musisz martwić się o nienaturalny efekt, ponieważ specjalista na konsultacji dokładnie omówi z Tobą defekty, które chcesz poprawić lub zniwelować. Możesz zdecydować się także na delikatny zabieg przeciwzmarszczkowy, połączony z laserowym liftingiem twarzy.
Klienci są zadowoleni z zabiegów laserowych szczególnie dlatego, że według ich opinii fotoodmładzanie twarzy nie powoduje bólu, nie wymaga skomplikowanych procedur i regularnego powtarzania. Aby uzyskać efekty, często wystarczy nawet jeden zabieg. Jednak, żeby osiągnąć spektakularne rezultaty, należy się przygotować na 3 do maksymalnie 7 zabiegów. Po zabiegu specjalista da Ci kilka rad, jak dbać o skórę przez pierwsze dni. Przede wszystkim musisz pamiętać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych. Cena fotoodmładzania zazwyczaj wynosi od 300 do 2000 zł w zależności od obszaru.

Laserowe usuwanie zmarszczek a inne zabiegi przeciwstarzeniowe

Każdy z nas chce wyglądać pięknie i młodo przez wiele lat. Właśnie z tego powodu codziennie dbamy o swoją skórę twarzy oraz ciała, smarując ją różnymi produktami i uczęszczając na wizyty do kosmetyczek. Wszystkie te działania stanowią świetną profilaktykę zapobiegającą powstawaniu zmian, które powstają w procesie starzenia się.
Widoczne oznaki starzenia bardzo często powodują spadek poczucia pewności siebie. Z wiekiem coraz bardziej zauważamy efekty płynącego czasu - opadnięte policzki, zmarszczki na czole, kurze łapki, worki pod oczami. Dla niektórych osób zmiany są na tyle uporczywe, że decydują się nawet na zabiegi chirurgiczne.
Poniżej przestawiamy najczęściej wybierane przez pacjentów zabiegi odmładzające twarz:

  • stosowanie maseczek,
  • regularne używanie kremów przeciwzmarszczkowych,
  • stosowanie produktów z retinolem, witaminą C, kolagenem i innymi substancjami przeciwstarzeniowymi,
  • zabiegi pielęgnacyjne u kosmetyczki,
  • zabiegi chirurgiczne.

Na szczęście pojawienie się lasera o wiele ułatwiło walkę o młody wygląd. Jest to urządzenie, które pozwala bez interwencji chirurgicznej pozbyć się zmarszczek i załamań ze skóry. Maseczki i kremy nie działają na tyle skutecznie, żeby na stałe pozbyć się zmarszczek. Zabiegi chirurgiczne są bolesne i skomplikowane. Zabieg laserowy na twarz ogranicza się do kilku wizyt w komfortowych warunkach, bez odczuwania bólu i bez skalpela.