Zwierzyniecka, 7

Wt.-Sob. od 10:00 do 20:00

Laserowe leczenie trądziku w Krakowie

Jednym z najbardziej innowacyjnych urządzeń stosowanych w profesjonalnych klinikach kosmetologicznych jest laser. Ma swoje zastosowanie w wielu zabiegach, między innymi w leczeniu trądziku. Nowoczesny sprzęt obsługiwany przez wykwalifikowanego specjalistę potrafi rozwiązać wiele problemów urodowych. W tym artykule upewnisz się, czy zabieg laserowego leczenia trądziku jest dla Ciebie.

Ceny w Krakowie

Laser na trądzik w Krakowie – jakie daje efekty?

Zabieg laserowego usuwania trądziku to innowacyjne rozwiązanie dostępne w profesjonalnych klinikach kosmetologicznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Ma na celu stymulowanie skóry do regeneracji i odbudowy za pomocą intensywnego światła laserowego. Dzięki temu, pacjenci mogą rozprawić się z bliznami potrądzikowymi, rozszerzonymi porami, nierówną teksturą skóry, przebarwieniami a nawet aktywnym trądzikiem.
Dlaczego ta metoda jest często wybierana przez pacjentów? W zabiegach na trądzik aktualnie nie możemy przebierać w wielu metodach leczenia. Lekarze często proponują terapię miejscową - maściami, żelami lub kosmetykami aptecznymi. W cięższych przypadkach stosuje się leki doustne. Ich działanie nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Antybiotyki wpływają negatywnie na żołądek, jelita, niszczą dobre bakterie. Zdarza się, że trądzik pomimo leczenia i tak nawraca.
Wielu pacjentów decyduje się na leczenie trądziku laserem, ponieważ jest to metoda mało inwazyjna i nie wpływa negatywnie na funkcjonowanie organizmu. Dzięki laserowi skóra jest zmobilizowana do produkowania większej ilości kolagenu i elastyny, które są budulcem zdrowej i młodej skóry. Intensywne światło potrafi sprawić, że nieestetyczne blizny zostają zastąpione nowymi tkankami, a bakterie powodujące trądzik ulegają zniszczeniu.

Laser na trądzik w Krakowie – wizyta w salonie kosmetologicznym

W klinikach kosmetologii i medycyny estetycznej stosowane są różne rodzaje laserów na trądzik. Istnieją takie, które doskonale radzą sobie z usuwanie nadmiernego owłosienia, redukcją blizn, wyprysków czy przebarwień. Niektóre z nich potrafią skutecznie usunąć nawet spore tatuaże.
Współcześnie możemy wymienić wiele rodzajów laserów, są to na przykład:

 • Lasery dwufalowe - działają na trądzik oraz przebarwienia.
 • Lasery IPL – redukują przebarwienia pigmentacyjne i potrądzikowe.
 • Lasery diodowe – zmniejszają wydzielanie sebum i powstawanie nowych wyprysków.
 • Lasery frakcyjne - pobudzają produkcję kolagenu i stymulują skórę do odnowy.

Lasery działają niszcząco na bakterie znajdujące się na powierzchni skóry, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu nowych zmian trądzikowych. Poza tym, regulują wydzielanie sebum, motywują do odnawiania warstw skóry i poprawiają krążenie.
Zabieg krok po kroku:

 1. Wywiad z pacjentem.
 2. Przygotowanie pacjenta od zabiegu - założenie okularów ochronnych i aplikacja żelu chłodzącego lub maści znieczulającej.
 3. Ustawienie odpowiednich parametrów lasera.
 4. Wykonanie zabiegu polegającego na usuwaniu trądziku.
 5. Przekazanie zaleceń pozabiegowych.
 6. Ustalenie częstotliwości i terminów wizyt.
 7. Opieka pozabiegowa w domu.

Skuteczność zabiegu zależy od stanu skóry pacjenta i nasileniu zmian. Jeżeli borykasz się z delikatnym, młodzieńczym trądzikiem, bardzo możliwe, że efekty będą znaczące już po 1-2 zabiegach. W przypadku cięższych odmian będzie konieczne przeprowadzenie dłuższej terapii, najlepiej około 6-7 zabiegów. Cena zależy od wielkości obszaru oraz stopnia trudności laserowego usuwania trądziku.

Laser na trądzik w Krakowie – jakie można mieć oczekiwania?

Laserowe oczyszczanie twarzy to stosunkowo bezpieczny zabieg, jeżeli jest wykonywany w profesjonalnej klinice przez wyszkolonego specjalistę. Aby zwiększyć szansę jego skuteczności należy przestrzegać zaleceń eksperta.
Najczęstsze skutki uboczne to:

/ 01.

Zaczerwienienie skóry,

/ 02.

Podrażnienie skóry,

/ 03.

Łuszczenie się skóry,

/ 04.

Pieczenie skóry.

Powyższe dolegliwości są całkowicie normalną reakcją skóry na laser, który stymuluje do regeneracji oraz przebudowy tkanek. Zazwyczaj mijają po kilku dniach, do tygodnia. Jeżeli skutki uboczne utrzymują się dłużej lub są wyjątkowo uciążliwe, skontaktuj się z kliniką kosmetologiczną.
Jak radzić sobie ze skutkami ubocznymi po zabiegu na trądzik? Pielęgnuj skórę delikatnymi kremami, najlepiej takimi z krótkim, prostym składem. Używaj filtrów przeciwsłonecznych i unikaj podrażniania skóry oraz nadmiernego dotykania jej rękami. Kilka dni po zabiegu postaraj się nie wystawiać na promieniowanie słoneczne. Jeżeli skóra zacznie się złuszczać, nie zrywaj jej.

Laser na trądzik w Krakowie – o co najczęściej pytają pacjenci?

Pacjenci salonów kosmetologicznych przed pierwszym zabiegiem laserowym na twarz mają wiele pytań. Najczęściej interesuje ich kilka kwestii:

01.

Jak wybrać dobrą klinikę do zabiegu?
Odpowiedni wybór kliniki kosmetologicznej jest niesamowicie ważny, aby zabieg udało się przeprowadzić unikając uciążliwych skutków ubocznych. Nowoczesny sprzęt, wykwalifikowany personel, przeszkolony specjalista, zdezynfekowane narzędzia - to wszystko ma wpływ na ostateczny efekt zabiegu. Skóra trądzikowa jest zazwyczaj bardzo wrażliwa na bakterie, zanieczyszczenia i nieodpowiednią pielęgnację - dlatego należy obchodzić się z nią bardzo ostrożnie, korzystając z odpowiedniej wiedzy.

02.

Czy zabieg laserowego leczenia trądziku boli?
Zabieg laserowego leczenia trądziku może być wykonany w znieczuleniu. Nowoczesne lasery są wyposażone w systemy chłodzące, które minimalizują uczucie dyskomfortu. W trakcie leczenia możesz odczuwać jedynie pieczenie, gorąco lub szczypanie, ale nie jest to ból. Należy także wziąć pod uwagę, że odczucia podczas zabiegu są kwestią indywidualną.

03.

Dlaczego ważne są odpowiednie kwalifikacje?
Z perspektywy pacjenta zabieg laserowy może wydawać się prosty, jednak każdy specjalista wie, że należy zadbać o wszelkie procedury bezpieczeństwa. Nieodpowiednio użyty laser może spowodować groźne skutki uboczne – dlatego ważne jest, aby wybrać eksperta, który odpowiednio przygotuje sprzęt do zabiegu, wykona go zgodnie z obowiązującymi zasadami oraz otoczy pacjenta opieką pozabiegową.

Laser na trądzik w Krakowie – czy warto? podsumowanie

Wiesz już, że laser jest bardzo skuteczny w leczeniu zmian skórnych. Leczenie miejscowe może być długotrwałe, obciąża cały organizm, a problem często nawraca. Dzięki terapii laserem oraz wiedzy profesjonalistów, możemy uzyskać szybkie efekty leczenia z niewielkim zaangażowaniem. Laser wpływa nie tylko na zmiany trądzikowe, a także działa odmładzająco na skórę, przeciwdziałając procesom starzenia.
Zabieg laserowego leczenia trądziku jest polecany przez pacjentów, którzy pozbyli się różnych rodzajów zmian skórnych - niezależnie od tego czy jest to trądzik grudkowy, ropny, różowaty, młodzieńczy czy osób dorosłych. Możliwe jest także laserowe usuwanie zaskórników.
Jeżeli cierpisz na trądzik, nie czekaj dłużej i umów się na konsultacje w salonie kosmetologicznym. Zespół specjalistów pomoże Ci walczyć z tym uporczywym problemem i przeprowadzi Cię przez proces leczenia zgodnie z najnowszą wiedzą i procedurami.