Zwierzyniecka, 7

Wt.-Sob. od 10:00 do 20:00

Toksyna botulinowa w Krakowie

Medycyna estetyczna proponuje wiele rozwiązań, które umożliwiają na utrzymanie młodego i świeżego wyglądu na bardzo długi czas. Coraz trudniej jest zgadnąć w jakim wieku jest dana osoba, ze względu na dużą wiedzę na temat profesjonalnej oraz domowej pielęgnacji zapobiegającej starzeniu się skóry. Toksyna botulinowa jest substancją często stosowaną w medycynie, nie tylko w celu upiększania, a także w celach okulistycznych, ginekologicznych, ortopedycznych i innych. Na czym polega odmładzanie za pomocą tej wszechstronnej substancji? Jakie efekty daje botoks? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego o toksynie botulinowej.

Botoks w Krakowie – zmarszczki na czole i kurze łapki

Wprowadzenie toksyny botulinowej w skórę, powoduje zmniejszanie zdolności mięśni do skurczu a także redukcję wydzielania potu. Substancja prawidłowo zaaplikowana przez specjalistę, pozwala na całkowite skorygowanie zmarszczek na czole, a nawet kurzych łapek - drobnych zmarszczek mimicznych zlokalizowanych w okolicach oczu. Wprowadzenie botoksu pod skórę na czole i w innych okolicach zapobiega także powstawaniu kolejnych niedoskonałości i utrzymuje skórę w dobrym stanie na dłużej.

Botoks w Krakowie - działanie na zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne to problem, który dotyczy każdego z nas. Tworzą się dość szybko u osób, które posiadają bogatą mimikę twarzy. Najczęściej załamania pojawiają się na czole i w okolicy nosowo-wargowej. Zdarzają się także zmarszczki w postaci tzw. “marionetek”, czyli linii od kącików ust w kierunku żuchwy. Osoby palące nierzadko borykają się ze zmarszczkami “palacza”, występującymi nad ustami oraz wokół nich. Botoks pozwala na skuteczne zniwelowanie każdej z tych zmian.
Przed zabiegiem, dojrzała skóra będzie cechowała się wieloma załamaniami na skórze, które powstały w wyniku mimiki twarzy. Dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej, powszechnie nazywanej botoksem, możliwe jest całkowite zniwelowanie zmarszczek. Przy wyrażaniu emocji zmarszczki także się nie uwydatniają, a pozostają skorygowane.

Botoks w Krakowie – jak działa toksyna botulinowa?

Działanie toksyny botulinowej polega na odwracalnym, kontrolowanym porażeniu mięśni, powodując ich rozluźnienie. Właśnie przez to, skutecznie działa usuwając zmarszczki mimiczne oraz zapobiegając ich powstawaniu. Pełnię działania osiąga po około dwóch tygodniach od podania. Zabieg botoksem delikatnie zmniejsza mimikę, ale nie należy się obawiać - specjaliści wiedzą, jak podać preparat, aby osiągnąć naturalny efekt.
Inne zastosowania botoksu:

/ 01.

toksyna botulinowa w medycynie estetycznej jest stosowana do leczenia problematycznego, zbyt mocnego pocenia się - wprowadzana przez specjalistę poprzez iniekcję w miejsca wydzielające pot, blokuje zakończenia nerwowe odpowiadające za jego wydzielanie.

/ 02.

bruksizm - nieprawidłowe zaciskanie i zgrzytanie zębów może być leczone toksyną botulinową wstrzykiwaną w mięśnie żwacza.

/ 03.

blizny – botoks blokuje włókna nerwowe prowadząc docelowo do spłycenia i łatwiejszego wygojenia blizn,

/ 04.

Leczenie migreny – toksyną botulinową można leczyć nawet ból głowy! W tym przypadku działanie botoksu polega na zmniejszeniu napięcia mięśniowego, które jest odpowiedzialne za migreny oraz odczuwane bóle.

Pacjenci często mają obawy, że iniekcje, które mają na celu podanie botoksu w skórę mogą być bolesne. Oczywiście, podczas zabiegu przy użyciu igły można poczuć delikatne ukłucie, ale nie jest to duży dyskomfort. Jeżeli obawiasz się bólu, możliwe jest znieczulenie skóry kremem. Zapytaj o to swojego specjalistę.

Koszty zabiegów przy użyciu toksyny botulinowej wahają się między 500 a 2000 zł. Istotną kwestią w wycenie jest obszar wykonywania zabiegu oraz to, jak trudny jest do przeprowadzenia.
1. W TK Laser kompleksowy zabieg terapii botulinowej – botoxu z uwzględnieniem redukcji zmarszczek mimicznych, czoła, lwiej zmarszczki oraz kurzych łapek to cena 1650 zł. Często można trafić na promocje, które zmniejszają tę kwotę o kilkaset złotych.
2.Możliwe jest zdecydowanie się na zabieg obejmujący mniejszą ilość obszarów, np. botoks na czoło. Wówczas cena wizyty wynosi około 500-600 zł.
3. Leczenie nadmiernej potliwości za pomocą toksyny botulinowej to cena w granicach 2 tysięcy zł. Trzeba przyznać, że zabieg jest bardzo skuteczny i już po kilku wizytach pacjenci zauważają mniejszą potliwość oraz większy komfort w ciągu dnia.
Zabieg toksyną botulinową utrzymuje się średnio od 3 do 8 miesięcy. Pacjenci powinni pamiętać, żeby nie wykonywać wypełniania botoksem więcej niż 3 razy w miesiącu, ponieważ może to prowadzić do skutków ubocznych i nieprzyjemnych powikłań. Każdy pacjent reaguje na botoks indywidualnie, dlatego warto zapytać lekarza o szczegóły zabiegu w oparciu o indywidualny przypadek.

Botoks w Krakowie - przygotowanie do zabiegu toksyną botulinową

Przed wstrzyknięciem toksyny botulinowej nie jest konieczne żadne specjalne przygotowanie. Poinformuj lekarza o wszelkich chorobach, zażywanych lekach, samopoczuciu oraz alergiach. Zastosuj się do jego wskazówek. Szczególnie pamiętaj o tym, że kilka dni przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków rozrzedzających krew, np. aspiryny.
Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych po zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest niewielkie. Zazwyczaj pacjenci obserwują delikatny obrzęk, czasem rumień i niewielki ból, związany z miejscem wkłucia. Pamiętaj, że jeśli zauważysz u siebie więcej niepożądanych skutków ubocznych lub występują one w większym natężeniu, niezwłocznie musisz skonsultować się ze specjalistą.
Dla zwiększenia bezpieczeństwa zabieg nie jest wykonywany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Wykluczeni są także pacjenci, u których występuje aktywna infekcja w obszarze, który chce poddać zabiegowi. Przed każdą ingerencją medyczną należy skonsultować z lekarzem, czy zażywane leki lub suplementy nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Botoks w Krakowie – podsumowanie

Botoks jest popularnym zabiegiem wykonywanym przez wiele gwiazd, aktorów i piosenkarzy. Na pewno każdy zna choć jedną osobę, która upiększyła się przy pomocy toksyny botulinowej. Już sam ten fakt, świadczy o skuteczności tego zabiegu. Botoks na zmarszczki, kurze łapki oraz botoks pod oczy są najczęściej wybieranymi sposobami aplikacji tej substancji na obszarze twarzy przez klientki salonów kosmetologicznych. Odmładzanie botoksem jest także popularne ze względu na cenę - trzeba przyznać, że jak na efekty, które można osiągnąć przy jego zastosowaniu, zabieg nie jest drogi.
Ze względu na popularność wypełniania zmarszczek botoksem na twarzy bardzo łatwo trafić na niekompetentnego specjalistę, który źle wykona zabieg i stworzy ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych. Jeżeli zdecydujesz się na zastosowanie toksyny botulinowej, zwróć szczególną uwagę na wybór wykwalifikowanego lekarza lub specjalisty, który może pochwalić się odpowiednimi certyfikatami potwierdzającymi umiejętności. Na wizycie w salonie zwróć uwagę na czystość, sterylność narzędzi oraz stosowanie się do procedur bezpieczeństwa.