Kolejowa 43/U16

Pon.-Sob. od 9:00 do 22:00

Laserowe leczenie trądziku w Warszawie

Trądzik to choroba, która potrafi zniszczyć nie tylko wygląd, ale także samopoczucie oraz zdrowie psychiczne. Często trudno znaleźć jego przyczynę oraz włączyć skuteczne leczenie. Laserowe usuwanie trądziku pozwala na pozbycie się problemu, przez likwidację bakterii, stanów zapalnych oraz nieestetycznych blizn. Na czym polegają zabiegi laserowe na twarz? Jak przygotować się do leczenia?

Ceny w Warszawie

Leczenie trądziku w Warszawie – terapia laserem

Terapia laserem niewątpliwie przynosi wiele korzyści w walce z trądzikiem. Już od pierwszego zabiegu pacjenci zauważają, że skóra zaczyna się oczyszczać, a zmiany skórne znikać. Dla osiągnięcia pełnego efektu potrzeba kilka zabiegów na trądzik, ale można być pewnym, że przyniosą one pożądane rezultaty.
Główne korzyści laserowego leczenia trądziku to:

/ 01.

redukcja blizn po trądzikowych,

/ 02.

stymulowanie wytwarzania kolagenu i elastyny,

/ 03.

motywowanie skóry do regeneracji,

/ 04.

zminimalizowanie wielkości porów,

/ 05.

gładsza tekstura skóry,

/ 06.

zmniejszenie wydzielania sebum,

/ 07.

ładniejszy, bardziej jednolity koloryt skóry,

/ 08.

eliminowanie bakterii na powierzchni skóry,

/ 09.

możliwość laserowego usuwania zaskórników.

Leczenie trądziku laserem w Warszawie przynosi naprawdę niezwykłe rezultaty! Pacjenci mogą pozbyć się uciążliwego problemu wyprysków, blizn czy nadmiaru sebum na twarzy.

Leczenie trądziku w Warszawie – laser a leczenie farmakologiczne

Leczenie trądziku często nie jest proste, wymaga sporo samozaparcia oraz dyscypliny. Wiele osób próbuje wyleczyć zmiany skórne dietą, różnymi kosmetykami, metodami naturalnymi oraz szuka jego przyczyny w problemach funkcjonowania organizmu. Niestety, te sposoby w wielu przypadkach zawodzą, a problem nieestetycznych krost na skórze wraca ze zdwojoną siłą.
Lekarze spotykając się z problemem trądziku przepisują leki miejscowe lub doustne. Maści, żele, antybiotyki do nakładania na skórę często powodują, że jest ona podrażniona i wysuszona. Trądzik, choć chwilowo zostaje zaleczony, po czasie może nawracać. Tak samo wygląda sytuacja z lekami doustnymi. Co prawda nie powodują one takich spustoszeń na skórze, ale na pewno nie pozostają bez wpływu na przewód pokarmowy.

Dlaczego laseroterapia jest lepsza od innych metod leczenia trądziku?

  • działa bezpośrednio na zmiany,
  • laser jest skuteczny w różnych rodzajach trądziku,
  • sprzyja regeneracji i odbudowie nowych tkanek skóry,
  • nie wpływa negatywnie na funkcjonowanie organizmu,
  • działa szybko, efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu,
  • laser działa nie tylko przeciwtrądzikowo, ale także przeciwstarzeniowo,
  • zabieg laserem na trądzik przeprowadzony przez specjalistę nie powoduje poważnych skutków ubocznych.

Leczenie trądziku w Warszawie – technologie laserowe

Istnieje bardzo wiele laserów stosowanych do leczenia różnych problemów skórnych. Najczęściej możemy spotkać w salonach kosmetologicznych lasery IPL, diodowe, frakcyjne oraz dwufalowe. Każde z urządzeń sprawdza się do innego rodzaju trądziku.
Specjalista po scharakteryzowaniu zmian odpowiednio dobierze laser. Jeżeli borykasz się z trądzikiem młodzieńczym, różowatym lub wieku dojrzałego - do każdego z tych przypadków będzie trzeba dobrać inny rodzaj lasera. Jeden z modeli poradzi sobie z przebarwieniami, a jeszcze inny z bliznami i nadmiernym wydzielaniem sebum.
Każdy z wymienionych laserów działa oczyszczająco na skórę, pozbywając się bakterii wywołujących trądzik. Dzięki precyzyjnym, intensywnym wiązkom lasera, specjalista jest w stanie zmobilizować tkanki skóry do regeneracji oraz odbudowy. Rezultaty osiągane przy pomocy laseroterapii są spektakularne. Należy jednak pamiętać, że niektóre przypadki wymagają większej ilości wizyt, aby otrzymać upragniony efekt gładkiej skóry. Pacjent powinien pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej oraz stosowaniu się do zaleceń specjalisty wykonującego zabieg.

Leczenie trądziku w Warszawie – przebieg zabiegu i skutki uboczne

Jeżeli chcesz zdecydować się na leczenie trądziku przy pomocy lasera w Warszawie, warto zapoznać się z procedurami przebiegu wizyty. Zabieg przeprowadzany przez specjalistę jest całkowicie bezpieczny, ponieważ dobiera on moc i obszar pracy urządzenia do indywidualnego przypadku. Ekspert zadba także o ochronę pacjenta – w przypadku zabiegu na trądzik konieczne jest założenie okularów ochronnych na oczy. Znieczulenie polega na posmarowaniu skóry żelem chłodzącym lub kremem znieczulającym - w zależności od stopnia zaawansowania zabiegu oraz jego specyfiki.
W trakcie zabiegu specjalista przesuwa po skórze głowicę lasera, która emituje intensywne światło. Dzięki temu uzyskuje dostęp do gruczołów łojowych i może skutecznie przeprowadzić laserowe oczyszczanie twarzy. Dzięki urządzeniu laserowemu możliwe jest wyeliminowanie bakterii odpowiedzialnych za występowanie zmian trądzikowych. Już po pierwszej wizycie widać efekt, ale najlepiej zdecydować się na kilka sesji - od 3 do 6 wizyt. Ilość potrzebnych zabiegów określi specjalista.
Skuteczność zabiegu zależy od stopnia zaawansowania choroby. Jeżeli trądzik jest duży, zlokalizowany w obrębie całej twarzy, pacjent musi przygotować się na kilka zabiegów, aby zauważyć spektakularne efekty. Osoba, która zmaga się ze sporadycznymi zmianami w jednym lub dwóch obszarach, może liczyć na znaczącą poprawę po jednej wizycie.
Jak przy każdym zabiegu kosmetologicznym, po laserowym leczeniu trądziku mogą pojawić się pewne działania niepożądane. Zazwyczaj jest to zaczerwienienie, podrażnienie skóry, które utrzymuje się przez kilka dni. Czasami skóra może się łuszczyć - wówczas nie wolno jej odrywać. Pacjent powinien pozwolić skórze naturalnie dojść do siebie, pomagając kosmetykami nawadniającymi oraz nawilżającymi.

Leczenie trądziku w Warszawie – jak wybrać najlepszą klinikę?

Wybór odpowiedniej kliniki, w której będzie wykonywany jakikolwiek zabieg kosmetologiczny jest kluczowy dla uzyskania najlepszych efektów. Jeżeli szukasz najlepszego miejsca, aby poddać się laserowemu leczeniu trądziku, warto zapytać znajomych lub skorzystać z opinii dostępnych w internecie.
TK Laser przedstawia pełną ofertę wraz z cennikiem na stronie internetowej. Dzięki niej dowiesz się, jak przebiega każdy zabieg oraz jak się do niego przygotować. Możesz obejrzeć także fotografie z wnętrza salonu, odkryć aktualne promocje i zniżki.
Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę przy wyborze kliniki?

01.

Kompetencja specjalistów - zabieg powinien być wykonany przez doświadczone osoby, które posiadają adekwatne uprawnienia i dyplomy.

02.

Nowoczesny sprzęt - profesjonalny sprzęt i narzędzia to połowa sukcesu całego zabiegu usuwania trądziku. Zwróć uwagę na to, czy są one odpowiednio przechowywane oraz dezynfekowane.

03.

Odpowiednie ceny – zabiegi powinny być w cenach adekwatnych do stopnia zaawansowania i trudności wykonania laserowego usuwania trądziku.

04.

Dobry kontakt z obsługą - po zabiegu czasami jest konieczne skonsultowanie się z kliniką, np. w razie wystąpienia skutków ubocznych.

05.

Zdjęcia przed i po – idealnie obrazują finalny efekt wykonywanych zabiegów.

06.

Doświadczenia pacjentów - dobre opinie to zawsze dobry wyznacznik profesjonalnych klinik kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej.

07.

Lokalizacja – najlepiej, aby salon kosmetologiczny znajdował się w pobliżu miejsca zamieszkania. Idealnie będzie, jeśli wybierzesz sieć, która oferuje swoje usługi w różnych miastach – na przykład salony TK Laser.