Kolejowa 43/U16

Pon.-Sob. od 9:00 do 22:00

Depilacja laserowa: przeciwwskazania do zabiegu

Coraz więcej osób decyduje się na zabieg kosmetologiczny, który polega na usuwaniu nadmiaru włosów za pomocą lasera. Ta popularność wynika z przystępnej ceny, bezpieczeństwa i praktyczności - efekt w postaci idealnie gładkiej, jedwabistej skóry może utrzymywać się nawet kilka lat. Jednak laserowe usuwanie włosów wiąże się także z przeciwwskazaniami. Porozmawiamy dokładniej o tym dla kogo ten zabieg nie jest wskazany i jakie powikłania mogą pojawić się w przypadku nieprzestrzegania zaleceń kosmetologów.

WSZYSTKO, CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O DEPILACJI LASEROWEJ

Zabieg polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą energii lasera. Strumień świetlny generowany przez urządzenie (w salonie stosuje się laser diodowy o długości fali 808 nm) wnika pod skórę i jest pochłaniany przez melaninę (barwny pigment zawarty w kolumnie włosa) oraz hemoglobinę (znajdującą się w naczyniu, które odżywia cebulkę). Pod wpływem temperatury sam mieszek ulega zniszczeniu, a naczynie zostaje uszczelnione. Włosy stopniowo obumierają z powodu braku dostępu do krwi i składników odżywczych, po kilku tygodniach znikają i już ponownie nie odrastają. Miejsce, w którym dochodzi do obumarcia włosa z czasem wyrównuje się i skóra przez długi czas pozostaje idealnie gładka.
Laser wnika w skórę na minimalną głębokość, oddziałuje tylko na mieszki włosowe, w żaden sposób nie wpływając na narządy wewnętrzne i otaczające tkanki, które nie zawierają pigmentu.
Oparzenie słoneczne jest jednym z przeciwwskazań do depilacji laserowej. Specjaliści TK Laser zalecają zaprzestania opalania na 2 tygodnie przed zabiegiem i przez ten sam okres po nim, aby uniknąć ryzyka poparzenia.

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO DEPILACJI LASEROWEJ, KTO NIE POWINIEN JEJ WYKONYWAĆ?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nie powoduje urazów, ale należy pamiętać o tym, że występuje szereg ograniczeń w jego stosowaniu.
Przeciwwskazania dotyczące depilacji laserowej odnoszą się do następujących grup osób:

  • Kobiet w ciąży i karmiących piersią. Gospodarka hormonalna kobiet w ciąży i młodych matek staje się niestabilna, co może prowadzić do niekontrolowanego wzmożonego porostu włosów - zabieg może być więc nieskuteczny.
  • Osób z cukrzycą (na etapie dekompensacji). Takie osoby mogą odczuwać większą bolesność z powodu zwiększonej wrażliwości nerwów i tkanek oraz być bardziej podatne na infekcje z powodu powolnego procesu gojenia.

Ponadto depilacja laserowa jest przeciwwskazana w sytuacjach:

  • chorób onkologicznych;
  • chorób serca;
  • cukrzycy;
  • żylaków w fazie ciężkiej (w obszarze zabiegu);
  • występowania przebarwień i blizn keloidowych;
  • indywidualnej nietolerancji na laser;
  • opryszczki w ostrych stadiach choroby;
  • występowania metalowych protez w obszarze, na który będzie oddziaływał laser (metal ulega nagrzewaniu, co może powodować oparzenia skóry);
  • braku krzepnięcia krwi;
  • występowania jasnych, siwych, a także przypominających puch włosów.

Do względnych, czyli krótkotrwałych przeciwwskazań związanych z depilacją laserową, zalicza się:

  • oparzenia o dowolnym nasileniu;
  • rany, siniaki, otarcia w miejscu planowanego zabiegu;
  • przeziębienia;
  • podrażnienia i stany zapalne skóry.

Przed wykonaniem zabiegu w TK Laser specjalista obowiązkowo przeprowadza wstępny wywiad z klientem, w tym wskazuje na występowanie przeciwwskazań. Dokładnie ogląda również obszar, który będzie poddawany zabiegowi, zaznacza specjalnym ołówkiem wszystkie widoczne pieprzyki, siniaki, łuszczycę, wypryski, aby wykluczyć trafienie laserem w te miejsca.

POWIKŁANIA PO DEPILACJI LASEROWEJ: KIEDY I Z JAKIEGO POWODU MOGĄ WYSTĄPIĆ?

Nawet, jeśli nie ma przeciwwskazań do depilacji laserowej, z powodu nieprzestrzegania zaleceń, występowania niewyjaśnionych problemów zdrowotnych lub błędów zawodowych specjalistów przeprowadzających zabieg, mogą pojawić się różne komplikacje:

  • Oparzenia skóry - jeśli depilacja wykonywana jest na opalonej skórze, przepływ energii jest zbyt gęsty, parametry chłodzenia są ustawione nieprawidłowo. Naskórek jest również bardzo wrażliwy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez kilka tygodni po zabiegu.
  • Zapalenie mieszków włosowych, czyli zapalenie niezagojonych mieszków włosowych, które ulegają zakażeniu. Problem może zostać wywołany przez wizyty na basenie i w innych miejscach publicznych. Dlatego w pierwszych dniach po zabiegu zaleca się unikania siłowni, basenów, saun.

W salonie TK Laser zatrudnieni są doświadczeni specjaliści wykorzystujący w swojej pracy nowoczesny specjalistyczny sprzęt - laser diodowy Medicalaser z mechanizmem chłodzącym ICool. Nasi specjaliści doskonale znają technikę przeprowadzania depilacji laserowej i jej przeciwwskazania, umieją posługiwać się sprzętem, stale uzupełniają swoją wiedzę i umiejętności przechodząc systematycznie zaawansowane szkolenia.
W procesie pracy rygorystycznie przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, wszystkie narzędzia i powierzchnie są dezynfekowane odpowiednimi środkami, używamy materiałów jednorazowych, dbamy o dobre samopoczucie naszych klientów. Przed przystąpieniem do zabiegów przeprowadzamy pełne konsultacje wstępne, ostrzegamy o wszelkich możliwych komplikacjach, które mogą wyniknąć z nieprzestrzegania zaleceń.
Warto zwrócić uwagę! Po zabiegu depilacji laserowej przez kilka dni skóra może pozostawać opuchnięta, jej zaczerwienienie jest normalne. Zaleca się codzienne stosowanie chlorheksydyny, smarowanie pantenolem.
Teraz już wiesz wszystko zarówno o tym, jak odbywa się depilacja laserowa, a także, z jakimi wiąże się przeciwwskazaniami. Możesz więc śmiało podjąć decyzję o zapisie na zabieg. Zwróć się do nas, specjaliści salonu TK Laser oczekują na Ciebie w dowolnym dogodnym terminie - jesteśmy otwarci 7 dni w tygodniu!

Kwas glikolowy: odkryj tajemnice doskonałej skóry
Czym różni się epilacja od depilacji: rodzaje, zalety zabiegów

Zostawić komentarz

Imię:
E-mail:
Twój komentarz:

Niestety, komentarzy nie ma.

Inne artykuły

Jak wybrać salon kosmetyczny do zabiegów: porady i rekomendacje

Decydując się na depilację laserową, zabiegi iniekcyjne oraz inne procedury upiększające zawsze pragniemy uzyskać najlepsze z możliwych efektów. Przy tym chcemy także uniknąć jakichkolwiek powikłań po procedurze. Dla osiągnięcia tych celów kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego. To właśnie od kwalifikacji specjalistów, wyposażenia salonu oraz wykorzystywanych preparatów zależy, czy spełni wybrana procedura nasze oczekiwania.

Czytać wszystko

Zastrzyki z botoksu i wypełniaczy: szczegóły i efekty najpopularniejszych zabiegów iniekcyjnych

W ostatnich latach obserwuje się wyraźny wzrost popularności procedur iniekcyjnych w kosmetologii. To zjawisko można przypisać kilku czynnikom. Po pierwsze, zabiegi zastrzykowe pozwalają szybko i skutecznie poprawić swój wygląd, powstrzymać starzenie się skóry oraz zredukować już istniejące zmarszczki. Po drugie, procedury iniekcyjne wiążą się z minimalnym ryzykiem i nie potrzebują długiego procesu rekonwalescencji.

Czytać wszystko

Kwas glikolowy: odkryj tajemnice doskonałej skóry

Kwas glikolowy to jeden z najskuteczniejszych składników kosmetycznych, znany ze swoich niezwykłych właściwości dla zdrowia skóry. Ten organiczny kwas owocowy, należący do grupy kwasów AHA, ma zdolność do rewitalizacji, złuszczania i nawilżania skóry, co czyni go niezastąpionym elementem wielu produktów pielęgnacyjnych.

Czytać wszystko

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Salon depilacji laserowej TK LASER