plac Jana Pawła II, 11a

Pon.-Sob. od 9:00 do 22:00

Laserowe leczenie trądziku w Wrocławiu

Czy wiesz, że istnieje metoda mniej długotrwała i uciążliwa niż kuracja maściami, tabletkami i innymi środkami farmakologicznymi? Kilka sesji leczenia trądziku laserem, przeprowadzonych przez doświadczonego specjalistę, może pomóc w uporaniu się z wypryskami, bliznami oraz przebarwieniami na skórze. Na czym polega ten zabieg? Jak wybrać profesjonalną klinikę kosmetologiczną we Wrocławiu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

Laserowe leczenie trądziku - dlaczego jest polecaną metodą?

Laserowe leczenie trądziku to metoda oferowana w wielu salonach kosmetologicznych. Jest jednak mniej popularnym sposobem terapii niż leczenie środkami farmakologicznymi, dlatego przygotowaliśmy kilka najczęściej zadawanych pytań przez pacjentów.

01.

Jak działa laser?
Działanie urządzenia polega na emitowaniu intensywnego światła, które wnika w głąb skóry i mobilizuje ją do przebudowy oraz regeneracji w głębokich warstwach. Parametry lasera powinny być dostosowane indywidualnie do skóry każdego pacjenta, dlatego tak ważna jest specjalistyczna wiedza eksperta wykonującego zabieg.

02.

Czy laser pomaga pozbyć się nadmiernego wydzielania sebum?
Laser na trądzik skutecznie pozbywa się bakterii na powierzchni skóry a także wnika w gruczoły łojowe powodując zmniejszenie produkcji sebum. Regularne zabiegi sprzyjają powstaniu zdrowej bariery hydrolipidowej, która chroni skórę.

03.

Czy terapia laserem zmniejsza widoczność porów na skórze?
W wyniku przebudowy tkanek skórnych może nastąpić zmiana struktury skóry oraz zminimalizowanie porów.

04.

Mam spore blizny. Czy laser je usunie?
Odpowiednie urządzenie laserowe doskonale poradzi sobie z bliznami potrądzikowymi, nawet jeżeli są one w zaawansowanym stadium. Aktualnie laser to jedyny sposób, aby pozbyć się nieestetycznych blizn – nie tylko powstałych w wyniku trądziku.

05.

Czy laser działa na przebarwienia potrądzikowe?
Przebarwienia potrądzikowe są leczone za pomocą lasera tak samo skutecznie jak blizny i wypryski. Urządzenie emitując intensywne światło, mobilizuje skórę do produkcji naturalnie występujących w skórze substancji, które sprzyjają utrzymaniu jednolitego kolorytu cery.

Laserowe leczenie trądziku - różne typy urządzeń

W laserowej terapii trądziku są stosowane różne techniki i technologie. Każde urządzenie jest przeznaczone do innego rodzaju problemu oraz stopnia jego zaawansowania.
Dlaczego specjaliści stosują różne lasery do zabiegów na trądzik?

/ 01.

Lasery frakcyjne świetnie radzą sobie z aktywnym trądzikiem i przebarwieniami - również tymi, które powstały w wyniku promieniowania słonecznego.

/ 02.

Z rozszerzonymi porami najlepiej poradzą sobie lasery ablacyjne, frakcyjne lub IPL (intense pulsed light). Tego rodzaju urządzenia regulują także produkcję sebum.

/ 03.

Redukcji blizn można dokonać przy pomocy laserów frakcyjnych lub specjalnie przeznaczonych do usuwania ubytków w skórze. Usuwają one nie tylko blizny powstałe w wyniku zmian trądzikowych, a także pourazowe lub pooperacyjne. Są również skuteczne w laserowym usuwaniu zaskórników.

Urządzenie wykorzystane do zabiegu na trądzik powinno zostać dobrane indywidualnie do występujących zmian na skórze pacjenta, przez doświadczonego specjalistę. Takie działanie gwarantuje najlepsze efekty.

Laserowe leczenie trądziku - przygotuj się do zabiegu

Bezpieczny zabieg laserowego usuwania trądziku opiera się przede wszystkim na zastosowaniu odpowiednich preparatów oraz środków ochrony. Lekarz wykonuje zabieg w rękawiczkach oraz w okularach ochronnych, a pacjent musi mieć założone okulary ochronne oraz dokładnie oczyszczoną i odkażoną skórę. Po spełnieniu tych wymogów można przystąpić do terapii laserowej trądziku. Lekarz przesuwa laserem po powierzchni skóry, a wiązki intensywnego światła docierają do jej głębokich warstw.
Metoda laserowego leczenia trądziku okazała się skuteczna dla wielu pacjentów, którzy zmagali się z trądzikiem różowatym, zaskórnikowym, grudkowym i innymi jego odmianami. W efekcie trądzik został całkowicie wyleczony. W zależności od zaawansowania choroby oraz indywidualnych cech pacjenta, aby terapia była skuteczna potrzeba określonej ilości sesji. Cena laserowego usuwania trądziku różni się w zależności od lokalizacji, obszaru na twarzy oraz stopnia trudności całej procedury.

Laserowe leczenie trądziku - leczenie farmakologiczne

Zanim zdecydujesz się na leczenie środkami na receptę, warto wypróbować laserowe leczenie trądziku. Być może oszczędzi Ci to wielu wizyt u lekarza oraz wydawania pieniędzy na różne rodzaje leków. Niestety, leczenie trądziku jest trudne, a choroba często nawraca, dlatego warto korzystać z różnych dostępnych metod terapii.
Porównanie terapii laserowej z leczeniem farmakologicznym:

/ 01.

Laser działa nawet na najgłębsze warstwy skóry.

/ 02.

Maści przeciwtrądzikowe potrafią mocno podrażnić naskórek.

/ 03.

Tabletki na trądzik osłabiają organizm, a przede wszystkim obciążają żołądek.

/ 04.

Terapia laserem nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu.

/ 05.

Maści często powodują dotkliwie swędzenie i łuszczenie skóry.

/ 06.

Laserowe leczenie powoduje tylko kilkudniowe, mało dotkliwe skutki uboczne.

/ 07.

Przy kuracjach mocnymi środkami farmakologicznymi (np. izotretynoiną) konieczna jest stała kontrola lekarska oraz regularne comiesięczne badania krwi.

Teraz już wiesz, z czym wiąże się leczenie laserowe oraz farmakoterapia. Obie metody mogą być tak samo skuteczne, jednak leczenie laserowe trądziku jest mniej obciążające dla organizmu oraz wymagające niewielkiego zaangażowania w terapię od pacjenta.

Laserowe leczenie trądziku - na czym polega wybór odpowiedniej kliniki?

W tej części artykułu wytłumaczymy jedną z najważniejszych kwestii – dlaczego warto wybrać odpowiednią klinikę kosmetologiczną? Oto kilka istotnych powodów:

01.

Niewykwalifikowany specjalista może wyrządzić duże szkody naszej skórze.

02.

Nieodpowiednio przeprowadzona dezynfekcja narzędzi lub co gorsza jej brak, może doprowadzić do problemów ze zdrowiem.

03.

Źle przeprowadzony zabieg laserowego oczyszczania twarzy może pogorszyć stan skóry.

04.

Ekspert powinien znać procedury bezpieczeństwa i przestrzegać ich przed, w trakcie oraz po zabiegu, przekazując odpowiednie zalecenia oraz czuwając nad rekonwalescencją pacjenta.

05.

Dobre kliniki kosmetologiczne zatrudniają wielu wykwalifikowanych specjalistów, którzy chętnie dzielą się wiedzą w razie wystąpienia skutków niepożądanych lub podczas leczenia pacjenta z niespotykaną odmianą trądziku.

Aby wybrać odpowiednie miejsce do wykonania terapii laserowej trądziku, zwróć uwagę na opinie dostępne w internecie oraz na referencje pracujących w nim specjalistów. Na konsultacji poproś o dokumenty poświadczające wyszkolenie do wykonywania zabiegów. Sprawdź, czy klinika dysponuje nowoczesnym sprzętem, dba o sterylizację narzędzi oraz przestrzega wszelkich procedur bezpieczeństwa.

Laserowe leczenie trądziku - jak zminimalizować ryzyko skutków ubocznych?

Usuwanie trądziku laserem to bezpieczny zabieg, a pacjenci dochodzą do siebie nawet po upływie kilku dni. W wyniku działania lasera możemy spodziewać się delikatnego podrażnienia lub obrzęku, ale istnieje kilka działań niepożądanych, na które musimy zwrócić szczególną uwagę.
Zgłoś się do lekarza lub specjalisty od zabiegów laserowych na twarz, jeśli:

/ 01.

Skutki uboczne utrzymują się zbyt długo (powyżej tygodnia).

/ 02.

Działania niepożądane są wyjątkowo uciążliwe, np. występuje bardzo intensywne swędzenie skóry.

/ 03.

Zaobserwowałeś na skórze reakcje alergiczną.

/ 04.

W miejscu zabiegu utworzyła się rana lub poważne podrażnienie.

/ 05.

Obszar po zabiegu objęty jest dużym obrzękiem.

/ 06.

Miejsce objęte zabiegiem laserowym jest bolesne.

Wyżej wymienione objawy zdarzają się bardzo rzadko, jednak w razie ich zaobserwowania należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą. Jeśli chodzi o efekty leczenia, będą one widoczne już po jednym zabiegu. Zwróć uwagę, że w przypadku zaawansowanego trądziku będzie potrzebne kilka wizyt, aby doświadczyć spektakularnych zmian.