plac Jana Pawła II, 11a

Pon.-Sob. od 9:00 do 22:00

Laserowe usuwanie zmarszczek w Wrocławiu

Skóra z biegiem lat starzeje się coraz szybciej. Zanim się obejrzymy, pojawiają się na niej liczne załamania, kurze łapki i inne defekty. Jeszcze niedawno nie było zbyt wielu bezpiecznych metod odmładzania twarzy. Wszystko się zmieniło, gdy do salonów kosmetologicznych wprowadzono lasery. To właśnie dzięki tym urządzeniom, możliwe jest usunięcie zmarszczek oraz skuteczne zapobieganie starzeniu się. Na czym polega zabieg laserowego oczyszczania twarzy? Dlaczego klienci tak chętnie z niego korzystają?

Usuwanie zmarszczek we Wrocławiu - zadowoleni klienci

Usuwanie zmarszczek laserem to zabieg uwielbiany przez klientów, szczególnie w średnim i starszym wieku. Niesamowite jest to, że w dzisiejszych czasach istnieją urządzenia pozwalające na skuteczne oraz bezbolesne odmładzanie. Z zabiegu korzystają kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą wygładzić zmarszczki mimiczne i statyczne.
Intensywna wiązka lasera pozwala na redukcję drobnych linii, głębokich zmarszczek, wyrównanie nierówności na skórze, lifting i uniesienie wybranych partii twarzy. Zabiegi laserowe na twarz zapobiegają dalszemu starzeniu się skóry, stymulując produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i sprężystość.
Pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna w walce ze starzeniem się, ale nie zahamuje całkowicie upływającego czasu. Nawet najlepsze dostępne kremy, maseczki, maści, serum nie są w stanie zatrzymać lub cofnąć procesu starzenia. Dlatego dobrze wiedzieć o dostępności nieinwazyjnych metod, które pozwolą wygładzić powstałe zmiany i skutecznie zapobiegać nowym. Kiedyś usunięcie zmarszczek było możliwe tylko w wyniku zabiegów chirurgicznych. Dzisiaj możemy skorzystać z zabiegów laserowych na twarz w praktycznie każdym salonie kosmetologicznym lub klinice medycyny estetycznej.

Usuwanie zmarszczek we Wrocławiu - jak starzeje się skóra?

Nasza skóra starzeje się przez całe życie. Mają na to wpływ czynniki genetyczne, ale także styl życia i pielęgnacja. Z wiekiem cera traci zdolność regeneracji, zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i gładkość. W efekcie pojawiają się nieestetyczne załamania i skóra zaczyna opadać w dół.
Jak działa laser do fotoodmładzania twarzy?

/ 01.

Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny,

/ 02.

Ma działanie liftingujące, napinające skórę,

/ 03.

Wygładza zmarszczki,

/ 04.

Zapobiega dalszemu starzeniu się skóry,

/ 05.

Poprawia koloryt cery.

To wszystko dzieje się za sprawą intensywnej wiązki laserowej, która wnika i działa w głębokich warstwach skóry. Aby uzyskać najlepsze efekty fotoodmładzania, należy odbyć kilka zabiegów w profesjonalnym salonie kosmetologicznym.
Pacjenci są zachwyceni efektami laserowego usuwania zmarszczek. Skóra jest widocznie odmłodzona bez bólu i interwencji chirurgicznej. Wiele osób nie wierzy w skuteczność i bezpieczeństwo nowoczesnych rozwiązań, jednak lasery są stosowane od lat do likwidowania różnego rodzaju defektów skóry - nawet blizn pooperacyjnych lub tatuaży. Co więcej, ich użycie stanowi profilaktykę przeciwstarzeniową.

Usuwanie zmarszczek we Wrocławiu - cechy dobrej kliniki

W dużych miastach istnieje wiele klinik kosmetologicznych, bardziej lub mniej profesjonalnych. W tej części artykułu przedstawimy kilka czynników, które należy brać pod uwagę wybierając miejsce wykonywania zabiegów.

/ 01.

Etyczne podejście

Specjaliści w dobrych klinikach kosmetologicznych nie namawiają pacjentów na niepotrzebne i kosztowne zabiegi. Każda propozycja znajduje swoje wytłumaczenie w stanie skóry oraz indywidualnych potrzebach danej osoby.

/ 02.

Dostępność

Najlepiej wybierać kliniki fotoodmładzania w Warszawie lub we Wrocławiu, które są zlokalizowane w miejscach łatwo dostępnych, blisko miejsca zamieszkania. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych i konieczności szybkiej wizyty łatwiej będzie przetransportować się do salonu kosmetologicznego.

/ 03.

Szkolenia

Personel oraz specjaliści wykonujący zabieg muszą być odpowiednio przeszkoleni i posiadać dowody w postaci certyfikatów, dyplomów i innych dokumentów, uprawniających do wykonania laseroterapii na twarz.

/ 04.

Higiena

Czystość miejsca, w którym będzie wykonywany zabieg jest niezwykle ważne dla jego skuteczności oraz zdrowia pacjentów.

/ 05.

Konsultacja i odpowiednia ocena skóry do zabiegu

Wywiad medyczny jest bardzo ważny dla uniknięcia skutków ubocznych, dlatego każdy salon kosmetologiczny powinien zaczynać wizytę od szczegółowej rozmowy z pacjentem. Należy też dokładnie ocenić stan skóry. Cena fotoodmładzania zależy od wielkości obszaru i wynosi od 300 do 2000 zł.

/ 06.

Dobranie odpowiedniej ilości sesji

Efekty zależą od ilości zabiegów, jakie specjalista zaleci pacjentowi. Bardzo ważne jest prawidłowe określenie, ile wizyt będzie potrzebnych.

/ 07.

Odpowiednia opieka po zabiegu

Po zabiegu konieczny jest stały kontakt z kliniką w przypadku wystąpienia skutków ubocznych. Według opinii pacjentów, którzy zdecydowali się na zabieg fotoodmładzania, opieka pozabiegowa jest bardzo ważna.

/ 08.

Przekazanie zaleceń pozabiegowych

Specjalista po wykonaniu laserowego odmładzania twarzy musi przekazać pacjentowi jak ma postępować po zabiegu. Podstawowe zalecenia to delikatna pielęgnacja oraz ochrona przeciwsłoneczna.

/ 09.

Dostępność nowoczesnych technologii

Wykonanie niektórych zabiegów wymaga posiadania przez klinikę innowacyjnych urządzeń, które pozwolą na uzyskanie najlepszych efektów.

Usuwanie zmarszczek we Wrocławiu - lasery odmładzające

Niektórzy klienci salonów kosmetologicznych obawiają się nowoczesnych urządzeń takich jak laser. Eksperci często spotykają się z obawami i pacjentów, że zabieg będzie bolesny i niekorzystnie wpłynie na organizm i samopoczucie. Ciężko uwierzyć, że współcześnie bez dużej ingerencji możemy usunąć nawet głębokie zmarszczki.
Lasery frakcyjne, CO2 oraz erbowe to najczęściej stosowane modele do odmładzania skóry. Ich zastosowanie jest bezbolesne, ponieważ posiadają systemy chłodzące minimalizujące nieprzyjemne odczucia. Eksperci przed przeprowadzeniem zabiegu często używają także preparatów znieczulających.
Urządzenia są dobierane indywidualnie do defektów występujących na skórze pacjenta. Jeżeli zmiany są niewielkie, występują tylko mało widoczne załamania i linie, często stosuje się delikatniejsze modele laserów - takie jak np. laser erbowy, skuteczny także przy laserowym liftingu twarzy. W bardziej zaawansowanych przypadkach, przy głębokich zmarszczkach mimicznych i statycznych, stosuje się lasery frakcyjne i CO2.
Zastosowanie nowoczesnych laserów do odmładzania twarzy nie wpływa negatywnie na organizm i nie powoduje dotkliwych skutków ubocznych. Zazwyczaj występuje tylko delikatne zaczerwienienie lub obrzęk. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, pacjenci od razu mogą wrócić do swojego dotychczasowego stylu życia. Należy tylko pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych. Pozbycie się niedoskonałości według opinii pacjentów poprawia pewność siebie, samopoczucie, a zastosowanie lasera do fotoodmładzania twarzy zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek i niedoskonałości.

Usuwanie zmarszczek we Wrocławiu - podsumowanie

Laserowe usuwanie zmarszczek to innowacyjna metoda, dzięki której możemy pozbyć się zmarszczek, załamań i nierówności na skórze, a także zapobiegać powstawaniu nowych zmian. W porównaniu z innymi zabiegami przeciwstarzeniowymi jest to metoda bardzo skuteczna, dostępna w wielu salonach kosmetologicznych. Laser jest urządzeniem często stosowanym w kosmetologii, ponieważ pomaga w leczeniu oraz usuwaniu różnych defektów na ciele – skutecznie, nieinwazyjne i bez bólu.